Postitatud

Miks usaldada Soome raamatupidamine asjatundja kätte?

Praeguse aja reaalsus Eestis on see, et paljud kaasmaalased on enda elu sidunud Soomega.  Üha enam kohalikke ettevõtteid liiguvad üle lahe, mis eeldab uuele maksusüsteemile allumiseks professionaalset tuge.

Nii siinpool kui sealpool on sellest tulenevalt tekkinud just eesti klientidega tegelevad raamatupidamisteenused. Siiski soovitame eelistada eestimaist, sest Soome raamatupidamine ja sellega seonduvad väljakutsed on miski, mida on kasulik usaldada meie oma spetsialistidele.

Soome raamatupidamine võib tuua katsumusi

Soomes tegevust alustada võib tunduda pealtnäha köömes – oleme ometi ju ühtselt Euroopa Liidus ja vaevalt, et heaoluriigis süsteem liiga keerukas olla saab. Tänane maailm on avatum kui kunagi enne ja paljud iganenud takistused vabal äriliikumisel on nüüdseks ajalugu. Siiski võib teise riiki liikumine pakkuda väljakutseid ja Soomel on neid varuks mitu.

Põhjamaale omaselt erineb Soome raamatupidamine Eesti omast põhiliselt selle poolest, et riik osaleb palju rohkemates detailides kui meil. Mõned näited:

  • Seadusega on sättestatud rohkem kohustuslikke kindlustusi
  • Aastaaruanded tuleb esitada töötajapõhiselt
  • Töölepingud on väga kindlate standardite järgi reglementeeritud
  • Kõik tasud (k.a puhkuse ja haiguse puhul) on seaduse poolt reguleeritud.

Loe lähemalt: „Soome raamatupidamine eeldab erioskusi”

Selliseid väljakutseid ei pea üksi ette võtma. Selleks ja enamaks saab olla täielikult valmis professionaalse ja spetsialiseerunud raamatupidamisteenusega.

Jäta omade hooleks!

Soome raamatupidamine võib jätta mulje, et kindlasti on kõige parem valik teenuse pakkujaks mõni sealne spetsialist. Kasutades teenust Eestist aga säilib sul tuttav kontekst, sulle tehakse kõik selgeks meie oma terminites. Samuti oskab siinpoolne kogenud raamatupidaja ennetada probleeme, mis siitpoolt tulijatel tekkida võib ja pakkuda konsultatsiooni, mis põhineb sinuga sarnasel positsioonil.

Eesti poolelt raamatupidamisteenust kasutada tähendab ka kohalikku hinnaklassi, mis lisaks mugavusele ja perspektiivile muudab selle üsna kasulikuks valikuks. Uus algus Soomes on selle võrra kergem, kui ei pea muretsema palgaarvestuse ja aruandluse pärast.

Kui plaanid laieneda Soome või seal äritegevust täiesti algusest alustada, siis tea, et sinu jaoks on olemas spetsialiseerunud raamatupidamisteenus.

Tutvu meie teenusega!