Kui olete raamatupidamisteenuse otsingute alguses, siis esmapilgul tundub valik suur ja keeruline. Näiteks kui otsite Google otsingumootorist raamatupidamisteenust üldiselt, saate kuni 3 miljonit tulemust! Lisaks sellele saab veel valida mitmete erisuguste raamatupidamisteenuste vahel, mis muudab valiku tegemise üha segasemaks. Kuidas teha see väga oluline otsus õigesti? Siit leiate kõige olulisemad asjaolud, mida raamatupidamisteenuse valimisel arvestada.

Asukoht

Varem, internetikaugemas minevikus oli iga ettevõtja jaoks oluline, et raamatupidamisteenus oleks talle võimalikult lähedal. Tänapäeval see enam kuigi tähtis pole – üha enam kasutavad ettevõtted pilvepõhist tehnoloogiat, et teha reaalajas koostööd oma äripartneritega. Seega, kui olete valmis kasutama veebipõhist raamatupidamisteenust, ei ole enam asukoht probleemiks – raamatupidaja võib asuda kasvõi teises riigi otsas või sootuks välismaal.

Kui aga olete inimene, kes eelistab suhelda näost näkku ja vajate raamatupidajat, kes saab hõlpsalt teie koosolekutel osaleda, tuleb arvestada ka sellega, et raamatupidaja asukoht oleks teile võimalikult  lähedal. Sellegipoolest on asukohast olulisem, et  raamatupidaja on kursis teie asukoha seaduste ja maksudega. Näiteks pakub Five Raamatupidamine nii Eesti kui ka Soome raamatupidamist – nii saate olla kindel, et ettevõtte äritegevus vastab naaberriigi nõuetele, teile arusaadavalt ja teie kontrolli all.

Ettevõtte vajadused ja eesmärgid

Mida te alustava ettevõtjana raamatupidamisteenusest eeldate ja vajate?

Kas vajate iganädalaselt palgaarvestusega tegelevat inimest? Või vajate abi majandusaasta aruande koostamisel? Isegi kui kasutate ise nutikat raamatupidamistarkvara või teil on väikeettevõte, peaksite siiski eksperdil laskma kord kuus või vähemalt kord kvartalis oma finantsaruanded üle vaadata. Kindlasti ei tasu jätta raamatupidamisteenuse kasutamist viimasele hetkele – see võib lõpuks tekitada vaid lisakulutusi ja peavalu.

Kvalifikatsioon

Kvalifikatsiooniga raamatupidajatel on rohkem teadmisi ja kogemusi kui nendel raamatupidajatel, kellel see puudub. Võite kindel olla, et kvalifitseeritud raamatupidaja teab 100%, kuidas tuleb tegutseda ning kuidas teile ärilist väärtust edastada.

Võite leida raamatupidajaid, kes on ise omal käel õppinud ning kes teevad tööd ahvatlevalt soodsama hinnaga, ent siis ei saa te kunagi kindel olla, et nad on teadlikud kõikidest seadustest ja erisugustest detailidest, mis puudutavad teie ettevõtte  raamatupidamist.

Kõige kindlam tee on alustada uue ettevõtte teekonda professionaaliga. 

Five Raamatupidamine on teinud koostööd nii väikeste kui ka suurte ettevõtetega, olles usaldusväärne partner oma klientidele juba üle 20 aasta. See lubab meil kuuluda Eesti finantsturu olulisemate ja usaldusväärsemate tegijate hulka.

Raamatupidamisteenus

Kogemus

Raamatupidajad, kellel on kogemus sarnaste ettevõtete, turusektorite ja finantstehingutega, juba teavad, kuidas olla teile võimalikult väärtuslik koostööpartner. Kogemusega raamatupidaja oskab vormistada teie finantsaruandeid nii, et need sobivad nii pankadele, teistele krediitoritele, laenuandjatele, võimalikele investoritele jt. Vastasel juhul võivad pangad või laenuandjad teie laenusoovi tagasi lükata – õnneks oskavad eksperdid teha teie ettevõtte aruanded võimalikult atraktiivseks ausal viisil, et need vastaksid laenuandjate nõudmistele. Lisaks oskavad kogemustega raamatupidajad esitleda teie finantsilist seisu ka potentsiaalsetele ettevõtte ostjatele firma müügi korral. Seepärast on oluline veenduda, et teenusepakkujal oleks kogemust ja teamisi suuremate ettevõtetega juhuks, kui teie ettevõte hakkab kasvama. 

Eelarve

Alati on võimalus valida majasisese spetsialisti ja teenuse ostmise vahel, kuid olgem ausad – alustava ettevõtte puhul ei ole teil tõenäoliselt nii suurt finantstehingute mahtu, mis nõuaks täiskohaga raamatupidajat. Pidage meeles, et kui kavatsete kasutada oma finantsarvestuse jälgimiseks pilvepõhist tarkvara, siis veenduge, et valitud raamatupidajad oleksid sellest teadlikud. Lisaks võib veebipõhise teenuse kasutamine aidata säästa aega. Ärge kartke eelarvest rääkida teenusepakkujaga, kes teile pakkumist teeb. Selliseid otsuseid ei tasu teha rutakalt – vastasel juhul võite hoopis raha ja aega kaotada.

Usaldusväärsus

Kas vajate dokumentide ettevalmistamise teenust, raamatupidamisteenust, haldusarvestust, palgaarvestusteenust või soovite teenust, mis katab teie raamatupidamise vajadused kõik ühes? Igal juhul on oluline leida partner, kelle kätte usaldate oma rahaasjad ning kelles saate alati kindel olla.

Usaldusväärse raamatupidamisteenuse leiate meie juurest lihtsa vaevaga. Täitke ära allolev vorm, ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust.

kokkulepe