On, on väga vana firma. Mul on tõesti väga vana firma, mõni töötaja on meil üle 40 aasta töötanud. Aga raamatupidamist on meile teinud ainult kaks ettevõtet. 

Ainult! 

Jah, üks proua tegi meile raamatupidamisteenust ja siis teie- Five Raamatupidamine OÜ.

Aga ausalt oli mul toona hirm tulla ühe raamatupidaja juurest teise juurde!

Kuidas meid leidsite?

Ükskord Five Raamatupidamise müügiinimene reklaamis seda ettevõtet ja ma panin selle Five Raamatupidamise nime endale kõrva taha ja siis hiljem tulingi kliendiks! Eks ma algul olin muutusest ikka ärevil ka, ja siis läks aastake mööda ning Maksuametist tuli kiri, et nad tahavad meie ettevõtet inspekteerida!

Nonii, kõlab hirmutavalt!

Selle inspekteerimise jutu peale ma uurisin, et mida nad õigupoolest näha tahavad ja nad loetlesid üles 3 või 4 raamatupidamiskausta. Rääkisin Five raamatupidajale, et Maksuamet tuleb minu ettevõtet inspekteerima ning mainisin ka mis perioodi aruandeid nad näha tahavad. Seepeale võttis raamatupidaja riiulist mulle need tähtsad juba korrastatud raamatupidamiskaustad ning kõik oli korrektne! Maksuameti poolt ei tehtud mulle ühtegi märget!

Kui vanasti vajas raamatupidaja tähtsate raamatupidamiskaustade korrastamiseks aega vähemalt ühte kuud enne nende Maksuametile esitamist, siis Five Raamatupidamise juures käis kõik väga kiirelt, operatiivselt ja ladusalt. 

Millised ootused olid teil raamatupidajale?

Kuidagi ma Nõukogude ajast tulnud inimesena teadsin, et raamatupidamine on kõige tähtsam töö! Mu esimene raamatupidaja toonitas, et see on kõige olulisem. Ma naerdes küsisin temalt, et kas meie tootmine üldse ei konkureeri raamatupidamise tähtsuse kõrval ning ta arvas, et seda võib ju ka teha, aga raamatupidamine on ikka kõige tähtsam!

Kui me Five Raamatupidamisse üle läksime, siis mul pole seni mitte ühtegi probleemi olnud. Praeguse seisuga on nii, et raamatupidajad ettevõttesiseselt on küll vahetunud, aga et ma oleks pidanud midagi kahetsema- seda pole küll olnud!

Kas teil on mõni ere kogemus meelde jäänud seoses Five Raamatupidamisega? Olgu selleks mõni hea sõna raamatupidaja poolt, mis südame soojaks tegi vms.

Kuulge, kas te eestlasi üldse ei tea?! Kui eestlane ei nurise, siis ongi ju ere