Igal riigil on oma seadustik, tegutsemise põhimõtted ja viisid. See, mis võib toimida meil Eestis, ei pruugi toimida mujal. 

Antud artiklis võtame luubi alla tööpõllu Soomes, sest iga eestlane teab vähemalt kolme inimest, kes teenivad elatist just eelmainitud naaberriigis. Heade ideedega ja juhivaistu omavatel eestlastel on isegi Soomes loodud oma ettevõte või vähemalt esimesed sammud selles suunas astutud. 

Ettevõtlus võib olla keeruline oma emakeeles, kodumaal. Veel pingutustnõudvam on see aga teises riigis. Five raamatupidamisbüroo pakub raamatupidamisteenust nii alustavale kui ka tegutsevale ettevõttele Soomes. 

Kas teadsid, et Soomes tuleb käibedeklaratsioon esitada Soome Maksuametisse ehk Verohallintosse, aga töötajatele tehtud töö- ja teenustasud deklareeritakse Tuluregistris? Tuluregistri kohta saab lugeda siit: https://five.ee/soome-tuluregister/  

Kuidas aga koostöö Sinu ettevõtte ja Five’i vahel välja näeks?

Jooksva raamatupidamisteenuse alla kuulub algdokumentide töötlemine ja majandustehingute konteerimine; pearaamatu koostamine ja väljastamine kuu lõikes; maksudeklaratsioonide koostamine ja esitamine; finantsaruannete koostamine ja väljastamine kuu lõikes; ostu- ja müügiaruannete koostamine ja väljastamine kuu lõikes; sularaha liikumise arvestus; põhivara arvestus; töölähetuste ja kuluaruannete vormistamine; palga- ja personaliarvestus; e-arved. Lühidalt öeldes – kogu Sinu ettevõtte raamatupidamise eest on regulaarselt hoolt kantud. 

Maksudeklaratsioonide ja aruannete teenuse alla kuulub TSD, KMD ja muude deklaratsioonide/aruannete esitamine maksuametis; aruannete koostamine ja esitamine Statistikaametile. 

Ühekordse raamatupidamisteenusena on raamatupidamise- ja maksukonsultatsioonid Eestis/Soomes; kliendi esindamine maksuametis või mujal asutuses; raamatupidamise sise-eeskirja koostamine; majandusaasta aruande koostamine; palgaarvestus.

Hinda enda teadmisi ja ettevõtte tegutsemisega seotud vajadusi ning meiega ühendust võttes räägi neist kindlasti ka meile. Nii saame välja selgitada just Sinu ettevõttest lähtuvalt töömahu ja -ülesanded ning viia Sind kurssi alati ka muutuvate seaduste, reeglite ja neist tingitud kohustustega.

 

Miks on kasulik eestikeelne raamatupidamisteenus?
Kuigi ilma keelt oskamata ei saa välismaal ettevõttega alustada, siis erialased ja ärilised sõnad võivad tihtipeale sõnavarast puududa. Meie raamatupidajad, kellel on üle kümne aasta kogemust Soome turul raamatupidamisega, oskavad keelt ja tunnevad seadusi, mis tähendab, et ettevõtte raha ei kao mõne keelebarjäärist tingitud vea või esitamata jäänud deklaratsiooni tõttu.